BK Fluen
Billard i skolen
BK Fluen
BK Fluen
BK Fluen
BK Fluen
BK Fluen


BK Fluen, billardklub, hygge, venner, keglebillard, carambole, skomagerpot, skomagerligaen, aarhus, ddbu
BK Fluen startside

BK Fluen, billardklub, hygge, venner, keglebillard, carambole, skomagerpot, skomagerligaen, aarhus, ddbu
Billardklubben Fluen
Paludan-Müllers Vej 24-26, 1
8200 Aarhus N BK Fluen, billardklub, hygge, venner, keglebillard, carambole, skomagerpot, skomagerligaen, aarhus, ddbu

Tlf.: 86 13 30 77

BK Fluen, billardklub, hygge, venner, keglebillard, carambole, skomagerpot, skomagerligaen, aarhus, ddbu
bkfluen@bkfluen.dk
Åbningstider
Parkering CVRnr: 1215 0636

03.12 18:00 : FredagsSkomager
04.12 09:30 : LadiesCup, Asaa
04.12 10:30 : DDBU - 5-Kegle Elite Grand Tour, CCB/Grøndal
04.12 11:00 : DDBU - 1-Bande klasse M, Varde   (Kvalifikation)
04.12 11:00 : DDBU - Kegler klasse B
04.12 11:00 : DDBU - Kegler klasse D
05.12 : Sidste tilmelding til JuleSkomager MED spisning
09.12 12:00 : Nytårsknald
11.12 11:00 : DDBU - 3-Bande klasse A
11.12 11:00 : DDBU - Fri Carambole klasse M
11.12 12:00 : JuleSkomager
15.12 : Sidste tilmelding Søgaard-Cup   (Kegler)
15.12 : Sidste tilmelding Søgaard-Cup   (3-Bande)
18.12 11:00 : DDBU - 3-Bande klasse M
18.12 11:00 : DDBU - Kvinder klasse B , Asaa   (Regionsfinale)
18.12 11:00 : DDBU - Senior elite   (Kvalifikation)
18.12 : Sidste tilmelding UngdomsCup, Bristol Odense
28.12 09:30 : UngdomsCup, Bristol Odense
05.01 : Sidste tilmelding LadiesCup, Søndersø
08.01 11:00 : DDBU - Kegler klasse E
08.01 11:00 : DDBU - Kegler klasse C
14.01 18:00 : Sidste frist for afvikling af runde i TenaxDouble
15.01 10:00 : DDBU - 5-Kegle Elite, Ikast   (Semifinaler)
15.01 10:30 : DDBU - 3-Bande Elite Tour, Albertslund   (lørdag & søndag)
22.01 10:00 : DDBU - 5-Kegle klasse M, Ikast   (Regionsfinale)
29.01 10:00 : DDBU - 5-Kegle Tours, Randers / Ikast
05.02 11:00 : DDBU - 3-Bande Elite, ABK 31   (Semifinaler)
12.02 10:00 : DDBU - 3-Bande ABC-Tour, Fredericia







Seneste stævneresultater i BK Fluen




JuniorCup Fluen 16. november 2019
JuniorCup Fluen 16. november 2019
JuleCup Ungdom 2017
JuleCup Ungdom 2017
Regionsfinale LadiesCup 2016-17
Regionsfinale LadiesCup 2016-17
Regionsfinale Fri kl C 2016-17
Regionsfinale Fri kl C 2016-17
5-Kegle elite (RF) 2016-17
5-Kegle elite (RF) 2016-17